Собираемся все возле камина Зеленского в Конча-Заспе

Тарифи підняли — люди з протестами вийшли на вулицю.

Можна довго розповідати про ринкову економіку, порівнювати лібертаріанство з кейсіанством, що краще багато потім, аніж мало зараз, але якщо ти обіцяєш знизити тарифи удвічі, а сам тихцем їх підіймаєш удвічі — люди вийдуть проти тебе.

І будуть праві! Бо ти порушив власне слово, хочеш всіх надурити.

Тарифи повинні бути ринковими, а нація — багатою.

Тоді кожен зможе отримувати ринкові зарплати і платити ринкові ціни за отримані товари і послуги. А на перехідний період ще уряд Порошенка ввів субсидію — доплату держави окремим соціальним групам, у яких доходів не достатньо.
По іншому, у казці — буває лише в популістів. Але коротко, рік-два, поки все у всіх не закінчиться.

Поки влада дбає про підвищення добробуту населення, залучення інвестицій, створення нових робочих місць (насправді — ні, «на жаль…»), Європейська Солідарність виступила з ініціативою невідкладно переглянути державний бюджет 2021 року і збільшити фінансування субсидій для тих громадян, які є соціально вразливими, особливо через економічну кризу влади Зеленського. Також необхідно проаналізувати ринковість і «справедливість» виставлених рахунків за газ, електрику, тепло і воду. І «відкорегувати» окремих улюблених олігархів Зеленського, якщо вони вирішили, що криза — це проблема для людей і можливості для них.

Але, все виявилося ще цікавішим.

Декілька годин тому Павло Розенко опублікував інформацію, що людям затримали виплату ще старих субсидій у 2020 році.
Трішки розібравшись в ситуації — я просто шокований!

Уряд Зеленського, через хронічні проблеми з бюджетом у 2020 році не придумав нічого розумнішого, аніж перенести виплати субсидій людям ще за листопад 2020 на січень-лютий 2021!

У листопаді 2020 Міністерство соціальної політики нарахувало субсидій на оплату ЖКГ та придбання твердого палива та скрапленого газу на 5,8 млрд грн.

Через кризу платежів у грудні 2020 року коштів на субсидії хронічно не вистачало. Згадаймо ще, що довелося надати додаткову позику Пенсійному фонду у 14 млрд грн через провальне планування.

Щоб не вносити зміни до держбюджету в останньому місяці року — «технічно» перенесли фінансування соцвиплат за листопад 2020 на січень 2021, що спричинило факт невиплати субсидії та інших пільг (Чорнобильські, пільги учасникам бойових дій, дитячі виплати)- це разом десь близько 10-15 млрд грн.

При цьому січень, лютий — найгірші місяці щодо надходжень до держбюджету, пенсійний фонд традиційно у січні порожній, а перехідних залишків лишилось небагато. Тобто, виплата навіть цих мінімальних субсидій за 2020 — і в 2021 році буде проблемною.

Технічно уряд буде намагатися затягнути час, пояснюючи це бюрократичною необхідністю погодження ліміту асигнувань на початку року, але фактом є дірка в бюджеті і невиплата урядом в належний термін навіть тих платежів, які були нараховані до підвищення тарифів на газ, опалення та електроенергію.

Зеленський має не потішні наради проводити, а невідкладно повертати своїх депутатів з закордонних округів Дубаїв та Домінікани, вносити і голосувати зміни до бюджету щодо скорочення фінансування власного офісу, фіктивних правоохоронних органів і збільшення обсягу субсидій, щоб соціально вразливі верстви спокійно перейшли зиму.

Альтернатива — збираємося всі біля каміну Зеленського в Конча-Заспі.

Це державна дача, фінансується коштом платників податків, значить нас там з радістю зустрінуть.

Володимир Омелян

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.